אודות

דיני משפחה וירושה – דקר, פקס, לוי

נדרשים לסיוע משפטי בתחום דיני משפחה? מחלקת דיני משפחה במשרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי עומדים לרשותכם בכל עת.
התקשרו עכשיו על מנת לקבוע לקבוע פגישה במשרדנו בתל אביב או ירושלים או שיחת ייעוץ בזום.

דיני משפחה עוסקים בנושאים הרגישים של חיינו וכוללים זכויות וחובות במעמד האישי, לרבות גירושין, נישואין, הורות, יוחסין ועוד.

תחום מורכב משפטית זה, נדרש להיכרות מעמיקה עם החוקים ופסיקות בתי המשפט המשתנות באופן תדיר, אבל לא פחות חשוב זוהי הרגישות האישית של עורכי הדין המטפלים בתיק לסיטואציות משפחתיות מורכבות, וכן ניסיון נרחב בעריכת הסכמים ובפתרון סכסוכים.

ענת לוי, עורכת דין מומחית לענייני משפחה

מנהלת מחלקת דיני משפחה במשרדנו היא עורכת הדין ענת לוי, המתמחה בתחום ומוסמכת כמגשרת. כמו כן, עו"ד לוי בעלת אישור מטעם האפוטרופוס הכללי לערוך הסכם ייפוי כוח מתמשך. עו"ד לוי בעלת תואר ראשון במשפטים במסלול מנהלים ממכללת נתניה ותואר שני במשפטים במסלול מנהלים מאוניברסיטת בר אילן.

בעבודתה עוסקת עו"ד ענת לוי בעריכת הסכמים בתחום המשפחה, כגון הסכם גירושין, הסכם ממון, הסכם חיים משותפים והסכם הורות. כמו כן, היא מתמחה בפתרון סכסוכים משפחתיים וכן בליווי לקוחותיה בערכאות המשפטיות במידת הצורך.

אודות

עריכת הסכמים בתחום דיני משפחה

בין אם מדובר בהסכם הנערך כתחליף לתביעה, כגון הסכם גירושין, או הסכם המבטיח את שלומו של צד במשפחה, כגון ייפוי כוח מתמשך, רצוי להיעזר בסיוע עורך דין הבקיא בתחום על בוריו. עו"ד המתמחה בתחום יכול לוודא שכל הצדדים אכן מבינים את מהות ההסכם שנחתם ומסכימים עם הכתוב בו בלב שלם, וכן לוודא שלא נשארו סעיפים לא ברורים או פינות פתוחות בכדי למנוע אי הבנות בהמשך.

פתרון סכסוכים באמצעות גישור

סכסוכים משפחתיים עשויים להיות אמוציונליים ובעלי פן אישי חזק, כאשר כל צד עשוי לרצות להשיג כמה שיותר על חשבון הצד השני. סכסוכים אלו, כאשר הם מגיעים לערכאות המשפטיות, עלולים לארוך זמן רב ולעלות הרבה מאוד, והתוצאה לא בהכרח מספקת. עם זאת, גם את המצבים הללו ניתן ורצוי לשאוף לפתור ללא כעסים ועם מינימום נזק.

בשנה לאחר יציאת "החוק להסדר התדיינות בענייני משפחה", החוק הדורש ניסיון גישור לפני הגשת תביעה בין בני זוג, נרשמה ירידה של כ-60% במספר תביעות הגירושין במדינה. נתון זה לא נרשם בשל ירידה באחוזי הגירושין, אלא בשל ההצלחה הרבה של הליכי הגישור אל מול התביעות המשפטיות בתחום זה, המתנהלים באווירה נינוחה ובהסכמת שני הצדדים.

הליך גישור המתבצע בעזרת עו"ד מנוסה ובעלת זיקה לפתרון סכסוכים יכול לסייע לבני המשפחה להגיע להסכם שישביע את רצון כל הצדדים, וזאת תוך מניעת מאבק משפטי ארוך ומתיש.

ליווי עורך דין בבית המשפט

למרות הניסיון החיובי לפתור את הבעיה דרך גישור, לעתים הליכים אלו נכשלים ואז אין ברירה אלא לפנות לבית המשפט. במקרה כזה, חשוב להיעזר בעורך דין המחויב לתפקידו וללקוחותיו ימשיך עמם במידה וירצו בכך בהליך המשפטי, תוך רצון להשיג עבורם את תוצאה מיטבית.

צרו קשר – עורך דין לתחום דיני משפחה

אנו מעניקים ללקוחותינו סיוע משפטי בכל תחום דיני משפחה, לרבות עריכת חוזים וגישור, וכן ליווי עורכי דין לבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני. החיבור העמוק של עו"ד ענת לוי לתחום דיני משפחה, והגישה האנושית מביאה בדרך כלל לפתרונות סכסוכים בדרכי הסכמה במטרה להציל משפחות ולחסוך את הכאב והצער המלווים פרידה או סכסוך משפחתי.

למידע נוסף ניתן להתקשר למשרד או להשאיר פרטים ונציג ממשרדינו יחזור אליכם בהקדם.